Prawie 100 osób wzięło udział w szkoleniu „ABC podatków od najmu”, które 10 grudnia 2013 roku o godzinie 18 w hotelu Hilton Garden Inn Kraków zorganizowało Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości pod wynajem „MIESZKANICZNIK”.

„Jak nie dać się oskubać fiskusowi i spać spokojnie w nocy- ABC podatków od najmu” poprowadził Grzegorz Grabowski. Ekspert Stowarzyszenia szczegółowo omówił różne formy rozliczenia podatków od najmu mieszkań. Z łatwością udzielił odpowiedzi na każde pytanie zadane przez uczestników, które w szczególności dotyczyły rozliczeń ryczałtowych, zasad ogólnych oraz możliwości zmniejszenia zobowiązań podatkowych uzyskanych z różnych źródeł przy zastosowaniu amortyzacji. Jeden z organizatorów spotkania, Józef Kajta, pytany o to, dlaczego akurat teraz poruszony został temat rozliczeń powiedział: „Podatki od najmu to końcem roku bardzo ważny temat. Warto się zastanowić nad obecnymi rozliczeniami, bo mamy czas, aby zmienić formę rozliczeń w nowym roku podatkowym i zastosować bardziej optymalną.”

Szkolenie z rozliczeń podatkowych było inauguracyjnym spotkaniem w Krakowie. Stowarzyszenie Mieszkanicznik wraz z Partnerami planuje organizację cyklicznych spotkań poświęconym tematom związanym z inwestycjami w mieszkania pod wynajem.

DSC_7917 DSC_7919 DSC_7926 DSC_7933 DSC_7935 DSC_7937 DSC_7961

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.